Sunday, 24. September 2023
 
   
 1/17

Obsah

 

Předplatné

David Kalista


MILÍ ČTENÁŘI!

 

Tak jako každý rok, i letos jsme pro vás připravili originální cestovatelský speciál představující módní a fascinující realizace z celého světa. Konkrétně je to vždy 10 pečlivě vybraných tipů z 20-ti měst, které potěší všechny vášnivé cestovatele a milovníky designu. V této souvislosti vám poskytujeme záruku naprosté aktuálnosti: 90 % lokací, které vám v tomto čísle doporučujeme, se světu otevřelo během posledních 12-ti měsíců. Jako naši čtenáři si navíc můžete být jisti tím, že redaktoři magazínu H.O.M.i.E., stejně jako ambasadoři celého světa se kterými spolupracujeme, své tipy vybírali velmi zodpovědně, takže zážitek je zaručen.

Naše doporučení stojí na výjimečné architektuře nebo inovativním interiérovém designu – najdete zde nové hotely, smyslné restaurace, rušné bary, hypermoderní kanceláře, konceptuální obchody, luxusní spa, stylové kluby, obdivuhodné ekoprojekty i nepřehlédnutelné dominanty. Celkem je to 200 čerstvých tipů.

Strategie H.O.M.i.E. je jednoduchá: začínáme v západní evropě s nultým poledníkem a cestujeme kolem světa v časové ose, tedy od starobylého Lisabonu směrem na východ, až do temperamentního Ria de Janeira, které letos hostí Olympijské hry. Výběr přirozeně nebyl jednoduchý, protože pozoruhodných realizací, které ve světě vznikly za poslední rok, je vskutku enormní množství. Dovoluji si nastínit malou ochutnávku: 

Pilulky Damiena Hirsta v Londýně: slavný výtvarník Damien Hirst vás zve do své nové restaurace, která velmi originálním a hravým způsobem interpretuje farmaceutické prostředí klasické lékárny.

Baxter cinema showroom v Miláně: napadlo by vás někdy spojení showroomu s nábytkem a kina? Kreativní oddělení firmy Baxter tuhle myšlenku dotáhlo do komfortní dokonalosti.

Budoucnost podle Calatravy v Rio de Janeiru: hvězdný architekt Santiago Calatrava nedávno dokončil Museu do Amanhã (Muzeum zítřka), které působí jako intergalaktická raketa, která právě zakotvila v přístavu kousek od Copacabana a která přenese návštěvníky do neznámého světa blízké i vzdálené budoucnosti naší planety.

Věřím, že se vám tento cestovatelský speciál H.O.M.i.E. stane vaším navigátorem, rádcem a lexikonem plným inspirace umožňující cestovat stylově – přesně tak, jak jste zvyklí.

 

Užijte si léto!

 

 


 

Další číslo vychází 15. září 2016.

 

 

 H.O.M.i.E. ePaper