Wednesday, 29. November 2023
 
   
 


05/2015

 

H.O.M.i.E.

Duben – Květen 2015

 

 

Obsah

 

Předplatné
David Kalista


MILÍ ČTENÁŘI!

 

Tělo není z oceli! Nedávno jsem si naložil 50 vydání magazínu H.O.M.i.E. a odnesl je v pohodě do hotelu. Po příchodu na pokoj jsem se ale cítil, jako kdyby mně bylo osmdesát. Od té doby mám kříž se svým křížem.  
Jeden ze svalů, jehož název vůbec neznám, se na mě naštval. Zato teď znám velmi dobře Marii, fyzioterapeutku, která se díky svým anatomickým znalostem snaží dostat můj bolestivý sval pod kontrolu.
Aktuální vydání H.O.M.i.E. má několik dobrých důvodů, proč se věnuje problematice zad, nejsem v tom totiž zdaleka sám. Téměř dva miliony Čechů trpí bolestmi zad. Skoro 90 procent dospělé populace v Česku uvádí, že je občas bolí záda. Správné sezení, ležení a stání tvoří základ správného držení těla a kondice vaší páteře.
Tým H.O.M.i.E. se tak zaměřil na péči o záda a nabízí designovou podporu a ergonomická doporučení.
H.O.M.i.E. představuje nábytek, od moderních lenošek až po noblesní designové pohovky, který vypadá dobře i při pohledu zezadu. Tento úhel je velmi důležitý, protože právě na zadní straně nábytku můžeme odhalit tu pravou lásku k detailu, kterou věnují designéři a výrobci svým návrhům a výrobkům.
Výjimečný smysl pro detail projevuje ve svých realizacích i architektka Barbora Škorpilová, se kterou jsme připravili rozhovor. Vyzpovídali jsme i zpěvačku Tonyu Graves, která se chystá vydat svou druhou sólovou desku.  
Samozřejmě jsme pro vás přichystali i reportáže z inspirujících domů, ať už v podání architekta Martina Rezka nebo Katsufumiho Kuboty. A nakonec představujeme jeden mediální trend, kterému se věnuje spousta designérů, a sice sluchátka.

 

Tak příjemnou zábavu!


Další číslo vychází 17. února 2014.