Sunday, 24. September 2023
 
   
 06/14

Obsah

 

Předplatné

David Kalista


Vítejte v dalším čísle H.O.M.i.E.!

 

Věci se mění. Patrné to bylo i na letošním veletrhu nábytku v Kolíně nad Rýnem, kde bylo jasně vidět, že kvalita jde nahoru a pomyslná laťka pro standard se stále zvyšuje. To, co bylo dříve dobré, je dnes už jen ucházející. Současný design sice sleduje osvědčené formy a spolehlivě fungující linie posledních let, ale vedle toho se stále více zaměřuje na pohodlí a komfort. Nové nápady se často projevují v detailech, tedy v nových látkách, způsobu šití švů nebo využití nových materiálů. Jako správní milovníci designu jsme si čas strávený v Kolíně nad Rýnem vychutnali. Nechali jsme se zaplavit vlnou nových nápadů, které nemohu dostat z hlavy, a upřímně řečeno nové kolekce od značek, jako jsou Schramm, Walter Knoll, Ligne Roset nebo Brühl, tam myslím zůstanou ještě dlouho.

Žhavé novinky z veletrhu imm cologne
jsme pro vás, nafotili přes noc – jen co poslední návštěvníci opustili výstavní haly. Hned po milánském veletrhu jde totiž v oblasti interiérů o druhou nejzásadnější událost. Pro H.O.M.i.E. to byla zároveň jedinečná příležitost provést „inventuru“ německého designu, který se vždycky opíral o trvanlivost a vysokou kvalitu. Je to ostatně jeden z důvodů, proč je dnes Německo ekonomickou lokomotivou Evropy. Minimálně co se exportu týče – všichni přeci rádi jezdí inovativními německými auty. Novinkou ale je, že německý design se nyní výrazně projevuje také v oblasti interiéru. Téměř sto let od založení legendární školy Bauhaus znovu získává svou vlastní identitu a charakter. Přesvědčí vás o tom 21 designových produktů, jež nejlépe vystihují podobu současného německého designu.

Také českému designu a architektuře se daří.
Vyplývá to ze slov designéra Jakuba Berdycha, tvůrce unikátní lampy pro firmu Preciosa a nové podoby ceny pro vítěze Českého lva. Rozbor současných trendů v architektuře vám přinášíme v rozhovoru s architektem Kamilem Mrvou a ukázku současného bydlení vám představí poslední realizace ateliéru oooox, kterou jsme pro vás přichystali na šesti inspirujících stranách. Zajímavé tipy z cest vám pak nabídne designér a sklář Jakub Janďourek.

H.O.M.i.E. oslavuje!
A máme k tomu mimořádný důvod, protože se nám rozrostla rodina. Od května totiž chystáme „kick-off“ magazínu H.O.M.E. v Rusku, na Ukrajině a v Kazachstánu. H.O.M.i.E./H.O.M.E. tak bude vycházet již v deseti zemích.

Tak příjemnou zábavu!

 


 

Další číslo vychází 28. března 2014.

 

 

 H.O.M.i.E. ePaper