Sunday, 24. September 2023
 
   
 09-10/13

Obsah

 

Předplatné

David Kalista


Vítejte v H.O.M.i.E. plném novinek ze světa designu!

Suite home – apartmá zcela v duchu H.O.M.i.E.: doba dovolených a prázdnin je bohužel za námi a vy jste se zcela určitě vrátili ze svých cest plni dojmů a zážitků. Magazín H.O.M.i.E. se také vypravil na cestu, a to do čtyř nových designových hotelů. Pro návrháře je hotel pokaždé velkou výzvou. Nabízí se jim totiž prostor pro realizaci vlastních snů bez omezení. Jakou inspiraci zde můžeme získat pro naše soukromé bydlení? Tak přesně takovou otázku jsme položili těm nejpovolanějším. Piero Lissoni, Patricia Urquiola, Alfredo Häberli a Švédové Mårten Claesson, Eero Koivisto a Ola Rune nabídli odpověď v podobě designových hotelů, které sami navrhli. Můžete se tak těšit na povídání s designéry o jejich inspiraci a koncepcích, a to v exkluzivních rozhovorech, které jsme pro vás připravili.
 
Doma je také dobře: v pražské Hostivaři nám architekt Petr Kolář z ateliéru ADR představil nedávno dokončenou realizaci, Rezidenci Golf Hostivař, kam právě přestěhoval svou rodinu. Plné ruce stěhování bude mít i Martin Leitgeb, spolumajitel sítě prodejen Stockist, který se rozhodl proměnit Vinohradský pavilon v centrum interiérového designu – brány otevírá za necelý měsíc, při příležitosti Designbloku. Jeho patnáctý ročník se ponese v duchu ikon. Jiří Macek, kreativní ředitel tohoto festivalu, jehož je H.O.M.i.E. partnerem, nám samozřejmě prozradil, na co se letos můžeme těšit.

Bydlení snů:
„Architekt pochopil naše přání a proměnil je v domov, který milujeme. Působí přátelsky, je vzdušný, esteticky jedinečný, a přesto nepůsobí jako muzeum – jednoduše dům pro život a odpočinek. Je oddělený od města, a přesto do něj perfektně zapadá,“ říká s nadšením Michele Gervasoni, spolumajitel vlivné italské nábytkářské firmy, o svém novém domě v Udine. H.O.M.i.E. dostal příležitost exkluzivně nahlédnout do jeho neskromného soukromí a přináší reportáž.

Selské kuchyně:
inspiraci pro správnou koncepci kuchyně jsme pro vás našli na venkově a také v minulosti, kdy byly kuchyně především praktické, ale zároveň byly centrem rodinného života. H.O.M.i.E. si na deseti stranách speciální přílohy zavzpomínal na původní úlohu kuchyně a představuje moderní varianty určené především těm, kdo v kuchyni rádi tráví hodně času.

Vydání plné chytrých myšlenek: v tomto čísle vám také poradíme, jak můžete perfektně ukrýt celý audiosystém do zdi tak, že bude téměř neviditelný, nebo do jakého nového montovaného domu se můžete příště nastěhovat.

Užijte si to!

 


 

Další číslo vychází 25. října 2013.

 

 

 H.O.M.i.E. ePaper