Wednesday, 29. November 2023
 
   
 


02-03/2013

 

H.O.M.i.E.

Únor-Březen 2013

 

 

Obsah

 

Předplatné
David Kalista


MILÍ ČTENÁŘI!

 

S H.O.M.i.E. si udržíte přehled – opět vám přinášíme čerstvé
novinky ze světa designu!


Oslava: vyvrcholením veletrhu nábytku v Kolíně nad Rýnem byla akce „H.O.M.E. Design Night Cologne“. 14. ledna jsme tak pozvali designový svět na emotivní oslavu do nové lokality, kterou se stal designový hotel The New Yorker DOCK.ONE. Partnery večírku byly samotný veletrh imm cologne, Design Post, Microsoft a Volvo. Nejdůležitější událostí celé oslavy bylo oznámení, že nakladatelství vydávající magazín H.O.M.i.E. začne od května vydávat v německé verzi magazín „domus“, což je něco jako bible mezi časopisy o architektuře.

Všude dobře, doma nejlíp.
Víc než dobře jsme se cítili u designéra Jana Plecháče a jeho přítelkyně zpěvačky Markéty Jakšlové. Umění jejich domácnosti nevládne jen stěnám, ale také kuchyni, kde se nám oba představili jako skvělí kuchaři. O domácí designové scéně, ale i o úctě k historickému odkazu českých vynálezců jsme si zas povídali s generálním ředitelem Národního technického muzea Karlem Ksandrem. Jako člen Akademie designu ČR nám přiblížil i projekty nominované na Cenu Czech Grand Design, které jsou aktuálně k vidění v prostorách muzea ve formě výstavy. Vyzpovídali jsme i přední české architekty z ateliéru Stempel & Tesar, kteří právě dokončili několik zajímavých realizací a vydali obsáhlou knihu 99 domů, jako inspiraci pro všechny, kdo zvažují stavbu nového rodinného domu. Mimo to nám v rozhovoru také vysvětlili, co přesně dělá dům dobrým domem.

H.O.M.i.E. přináší jasné nápady pro váš domov
ve třech příspěvcích vás v tomto čísle informuje o světelné technice, která představuje revoluci. LED a OLED zdroje totiž nejsou jen extrémně úsporné, ale otevírají netušené tvůrčí možnosti: místo nástěnných lamp přicházejí LED tapety, světelné pruhy mohou ještě lépe zdůraznit proporce staveb a OLED televizory vypadají jako tenká fólie, která by se srolovaná vešla do kabelky. Vůbec se přitom nejedná o hudbu budoucnosti. První produkty jsou už na trhu. Obsáhlý příspěvek na téma osvětlení pak završuje článek, ve kterém se věnujeme návratu křišťálových lustrů, a popis stojacích svítidel, která svým solitérním charakterem přispějí k idylické atmosféře vašeho domova.

 


Další číslo vychází 29. bžezna 2013.