Tuesday, 7. February 2023
 
   
 


11/12

 

H.O.M.i.E.

Listopad 2012

 

 

Obsah

 

Předplatné
David Kalista


MILÍ ČTENÁŘI!

 

Vítejte v kuchyňském speciálu magazínu H.O.M.i.E.!

Vaření podle plánu: kuchyň se pomalu, ale jistě vrací zpět do centra dění. Je to přirozené. Úplně na začátku si lidé sedali v chýších u ohně, kde se také vařilo. Pak jsou tu klasická historická obydlí, kde byla pec a tedy i kuchyň taktéž součástí obytného prostoru. Dá se tedy tvrdit, že naše praprapraprababičky žily moderněji než my v našem mládí. Snažíme se to dohnat a znovu objevujeme kuchyň jako hlavní jeviště obývacího prostoru. Bez dělicích stěn, jako jeden velký prostor. H.O.M.i.E. pro vás proto jako návod shrnul nejdůležitější body, na které je třeba myslet při plánování otevřené koncepce vaší budoucí kuchyně. V druhé části tohoto speciálu pak přináší recept na účinné a vůči životnímu prostředí šetrné mytí nádobí a čištění kuchyně.

Jednou nohou ve světě a druhou doma
– na návštěvu nás k sobě domů pozvala přední návrhářka Alexandra Pavalová ze studia Timoure et Group, kromě romantické atmosféry jejího domova nás ale oslovilo i kuchařské umění jejího syna Marka. Přinášíme vám také reportáž z poslední realizace architekta Tomáše Bindra z Atelieru 38, který současným způsobem interpretoval myšlenku vesnického stavení, jemuž dominoval dvůr jako centrum všeho dění. Svou filozofii a pohled na architekturu nám v exkluzivním rozhovoru přiblížil i architekt Jan Šesták z předního českého studia PHA, které právě dokončilo nový showroom firmy Lasvit v holešovickém Holportu. Do Holešovic to má kousek i letenský patron, režisér, herec a nově i moderátor Jakub Kohák, který nám mimo jiné v rozhovoru přiznal svou sběratelskou vášeň i to, jak si zařídil bydlení on.

Kulatý trend:
není vůbec žádná náhoda, že stále více stolů přichází o ostré rohy a hrany. Kulatý stůl se stal hlavním trendem a má to své důvody. Přesněji 1,3 miliardy důvodů, abychom byli konkrétní. Pro obyvatele Číny jsou totiž zárukou harmonie pouze kulaté stoly, což stále více a citelněji ovlivňuje současnou designovou scénu a produkci.

A ještě jedna velká zajímavost
tohoto vydání: budeme vám vyprávět příběhy aut, která jsou lépe vybavena než naše obydlí. Nejde přitom o pohyb směrem dopředu, ale například o masážní sedačky nastavitelné do jakékoliv polohy, pokročilou média výbavu na dosah ruky a komfortní uspořádání úložných prostor. H.O.M.i.E. tak od strany 120 představuje obývací pokoj v autě.
Tak se svezte s námi a užijte si to!

 


Další číslo vychází 6. prosince 2012.