Sunday, 28. November 2021
 
   
 

 

H.O.M.i.E.

Duben - Květen 2011

 

 

Editorial

 

Obsah

 

Předplatné 

Dobrý den,

vítejte v H.O.M.i.E. – ve světě architektury!

 

Duben je tvůrčí měsíc a podle našeho názoru nastal ten správný čas věnovat celé číslo moderní architektuře a jejím protagonistům.

 

Architektura byla vždycky komplexním oborem a možná i proto jde až na samou hranici. Postmoderna a vývoj posledních let smířily architekty s lidmi a vdechly stavbám více života. Ekologie je jedním z důležitých stavebních kamenů, stejně jako nové technologie, které nabízejí spoustu možností. Nesmíme zapomenout ani na ostatní faktory, především faktory jemného charakteru, protože každá budova má také svoji duši. Stavby se, díky hře světel, organickým tvarům a barevným kombinacím, staly módou. Poptávka je po univerzálním géniovi-architektovi. Architekti se vyznačují pestrostí tvorby a uměním zvládat hned několik disciplín. Představíme vám několik architektů a architektek, kteří ovládají multichannel a multitasking; důkazem toho jsou příklady jejich významných staveb. Ukážeme vám, jak se ze stavebního konceptu stává dům nábytku a jak se židle, police nebo pohovka v malém vydání dostanou do originálního domu. Dříve se architekti stále učili a studovali. Možná je tomu tak i dnes, ale je v tom velký rozdíl. Ještě před patnácti lety vypadal každý známý architekt tak trochu jako dědeček, protože trvalo, než se proslavil. To je dnes jinak. Mimořádně zajímavá je pak skutečnost, že mezi architekty je dnes spousta žen. Spolupracovnice našeho magazínu H.O.M.i.E., Astrid Höretzeder, která má sama vystudovanou architekturu, připravala přehled žen architektek a jejich staveb.

 

Speciální design příloha: H.O.M.i.E., magazín moderního způsobu života, vám v tomto vydání prezentuje extra přílohu s nejkrásnějšími nápady pro zcela nový zážitek při koupání. Všechny vany, sprchy nebo baterie mají jedno společné – svého designéra. Individuální rukopis a inovativní přístupy charakterizují dnešní designovou koupelnu víc než kdy předtím. A taková pestrost výběru tady také ještě nebyla.

 

Přejeme vám hodně potěšení s naším magazínem!

k dostání v prodejnách Inmedio a Relay.