Sunday, 24. September 2023
 
   
 

KÁVOVARY

 

V každou denní dobu, černá nebo hnědá, s mlékem nebo bez – káva je prostě něco zvláštního. S kávovary, které jsme pro vás vybrali, budete mít kavárnu i u vás doma.
LE CUBE

 

Model Le Cube reprezentuje styl a ověřenou technologii. Disponuje vysokým tlakem - 19 bar. Zaručujícím dokonalé vylouhování všech chutí a aroma z připravené kávové směsi z kapsle. Příjemným řešením je i automatické vyhození použité kapsle po zvednutí páky.
Nespresso, 6 999 Kč

TALEA GIRO 

 

Plně automatický kávovar Talea Giro zpracovává i celá kávová zrna. Přípraví vám rovnou dva šálky. Navíc má nastavitelný stupeň mletí, nastavitelné množství kávy, Saeco Brewing System, nastavitelnou výšku a především velmi jednoduchou údržbu, to vás bude rozmazlovat a šetřit váš čas.
Saeco, 18 675 Kč

 SURPRESSO 

 

Opravdový šperk do kuchyně: černě lakované Surpresso S75. Díky menu na digitálním displeji je možné nastavení času, tvrdosti vody, teploty kávy, automatického spuštění nebo ukončení, stupňe mletí a množství kávy. Díky inovativnímu systému Milk Whirl System je mléčná pěna téměr jako beton.
Siemens, 35 885 Kč

 CUBE XL

 

Kávovar Itaca Cube LX se především doporučuje do kanceláří, ale jistě vám dobře poslouží i doma. Přes svůj tvarově jednoduchý zevnějšek má široké využití. Manuální kávovar, který pracuje jak s kávovými tak i čajovými kapslemi od firmy Illy, dodávaných v různé intenzitě a chuti.
Illy, 9 500 Kč

 LB 1000

 

Tentokrát vyzvala Lavazza známe design studio Pininfarina k návrhu nejnovějšího kávovaru. Výsledkem této spolupráce je model LB1000, který pracuje s Lavazza kapslemi. K dostání je v těchto barevných variantách: v červené, modré, oranžové nebo náročné i ve zlaté barvě.
Lavazza Pininfarina, cena na dotaz u prodejce

 
ENA5

 

Puristický zevnějšek a vysoce kvalitní vnitřek jsou pro tento kávovar charakteristické. Ena5 novinka od Jura vyznamenaná cenou Red Dot Design je k dostání v sedmi barvách. Náročný zevnějšek spojený se švýcarskou kvalitou. Šálky mohou být klidně dva a to jak malé, tak velké.
Jura, cena zatím nebyla stanovena

 

Jak na to?

 

Vybrat ten správný není jednoduché. Vetšina kávovarů nabízí stejné funkce i technické parametry. Podle čeho se tedy orientovat? H.O.M.i.E. se za vás zeptal expertů z oboru, co je při nákupu kávovaru důležité.

Jaké základní typy kávovarů existují a čím se liší?
Většina vybraných kávovarů je postavena na technologii espresso: voda pod bodem varu a pod velkým tlakem se protlačuje mletým kávovým práškem, následně pak vytvářejí krémovou pěnu na povrchu kávy. Existují tři základní typy espresso-kávovarů: malé automaty s integrovaným mlýnkem, přístroje s balenými porcemi kávy (kapsle nebo espresso polštářky) a kávovary na celá kávová zrna.

Jaké nejdůležitější požadavky bychom měli mít na kávovary v domácnosti?
Důležité je vědět, jakou kávu si chceme připravit. Pokud někdo nemá rád intenzivní chuť espressa, tak by si měl koupit jednoduchý kávovar s filtrem. Oproti tomu by si měl milovník cappuccina či latte koupit kávovar, se kterým si lze připravit hustou mléčnou pěnu. Tu zajistí tlakový výkon přístroje udávaný v jednotce bar. Po otázce kvality přejděme k otázce kvantity: při denní konzumaci dvou až tří šálků se vyplatí koupit si kávovar již s předbalenými kapslemi, při větší spotřebě se vyplatí kávovar s mlýnkem. Nakonec také při koupi rozhoduje snadné intuitivní ovládání a samotné funkce kávovaru, které od jeho užívání budeme užívat.

Jaké jsou nejnovější trendy a novinky?
Jednou z inovací v posledních letech jsou předbalené espresso-polštářky (E.S.E-System: Easy Serving Espresso) a kávové kapsle. Tyto systémy umožňují v domácnostech vysokou kvalitu, velký výběr a jednoduchost přípravy. Další novinkou jsou přístroje s oddělenými nádobami na kávu a páru. Díky tomu probíhá příprava espressa a mléčné pěny rychleji a kvalita kávy zůstává přitom stejná.