Sunday, 24. September 2023
 
   
 

 

 

Pohodlné relaxování. S těmihle pomocníky strávíte v klidu jeden den na pohovce. A bez zbytečného vstávání. 

 

KURZ ODPOČINKU

Přistižený při zahálení: Jak relaxuje ve volné chvíli francouzský designér Ora Ito? Autor lampy pro Artemide, nábytku pro Capellini a B&B Italia nebo parfémových lahviček pro Joop a Adidas, na sebe prozrazuje, že nejradši ze všeho spí.


Můj volný čas mi dává….
… čas k zamyšlení, čas ke snění, návštěvy výstav současného umění. A samozřejmě čas být s lidmi, které miluju. Mimochodem, myšlenky na mou práci mě nikdy neopouštějí. Jsem nadšenec, takže moje povolání pro mě není zátěží, ale vášní.

 

Jak prožijete jeden den, když vůbec nic nemusíte?
Spaním a návštěvou mé rodiny v jižní Francii, kde si plně užívám slunných dnů.


Na jakém kusu nábytku nejradši relaxujete?
Na mé posteli, na které podle nálady spím nebo pracuju. Viděla jste mou postel „Ayrton“, kterou jsem navrhoval speciálně k relaxaci?


Ano, je báječná. Čím vy osobně zaplňujete ten volný čas, kterého je v zimě víc než v létě?
Většinou se soustředím na novou kolekci. Je načase ji dokončit, trochu cestovat a začít práci na novém designovém projektu.
Aurea, Philips, 119 000 Kč

AUREA

 

Měnící se. Aktivní obrazovka Flatscreen-TV „Aurea“ se přizpůsobí barvě obrazu. Novinka, která se objeví na IFA.Picoforte, KEF, 111 000 Kč

PICOFORTE

 

Pohodlně. Nač vstávat, když si chcete pustit svůj oblíbený song? S dálkovým ovladačem Hi-Fi-věže „Picoforte“ pro iPods a MP3 pohodlně z pohovky.Nuvem, Alessi, 648 Kč

NUVEM

 

Chutně. Nejen horké pokrmy, ale také chipsy a oříšky lze servírovat v žáruvzdorných
miskách ze série „Nuvem“.Mezzo, BoConcept, 67 000 Kč

MEZZO

 

Relaxace. Komfortního pohodlí si lze užít na pohovce značky „Mezzo“. Relaxační model v různém látkovém a koženém provedení.Le Cube, Nespresso, 7 999 Kč

LE CUBE

 

Probuzení. „Le Cube“ probouzí ospalce.

 

 


 

Pět hodin volna? Rozmazlujte se.

 

1hodina pěnění: Latte Macchiato jako od Itala. U „Le Cube“ od Nespresso se dá nastavit poloha šálku, což značně usnadňuje přípravu. Rovněž praktické: automatické ukončení nalévání a vyhříváná podložka šálku. www.nespresso.com

 

3 hodiny vzdělávání: Těm, kteří si chtějí prohloubit své znalosti o kávě a naučit se ji perfektně připravovat, doporučujeme jeden z mnoha kurzů, které jsou k dispozici, například na www.slowfood.cz, www.kava.cz nebo www.ibpt.cz.

 

1 hodina na plánování dovolené: Občas je nutné se v myšlenkách zatoulat do dálek: kniha „Cool Hotels London“ od Martina N. Kunze představuje fascinující hotely, jejich zařízení a restaurace. Mimo jiné představuje hotely jako jsou Hazlitt’s, B+B Belgravia a Brown’s Hotel. Když už cestujete a máte dovolenou, užijte si ji v tom pravém stylu. Více na www.amazon.com, kde ji koupíte už i se slevou za necelých 12 euro.