Sunday, 4. June 2023
 
   
 



1-2/2021

Editorial

 

Obsah

 

Předplatné




VE STYLU SHAKER

 

Funčkní, masivní, opravdový a udržitelný. Díky těmto základním vlastnostem je filozofie designu amerického Shaker stylu dokonalým základem pro udržitelné vybavení a výstupní strategií k přenesení venkova do moderního městského interiéru. okud hovoříme o takzvaném Shaker nábytku, je řeč o vysoce fundovaném designovém stylu, který má poměrně dlouhý plnovous, ale zároveň se vyznačuje nadčasovou atraktivitou, protože americký Shaker styl zůstal zajímavý i sto padesát let po svém vzniku. Svědčí o tom současná interpretace precizně zpracovaného nábytku, nově objevená láska k poctivým materiálům a puristický přístup, který dobře ladí s nově definovaným venkovským stylem a módou městského minimalismu. Aktuálnost tohoto směru tlačí do popředí fakt, že stále více lidí z městkých aglomerací touží po kontaktu s přírodou a dřevo vytváří emotivní spojnici. V souvislosti se solidností, která je pro tento styl také typická, se zároveň jedná o reakci na konzum nekvalitního rychloobrátkového zboží.

 

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. vydání 1-2/2021

 

 

 



NOVINKY 2020

 

Oslava ikonických návrhů, inovativní kombinace materiálů nebo sázka na udržitelnost. Představujeme nejzajímavější interiérové novinky, kterým byla kvůli pandemii odepřena veřejná premiéra.

 

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. listopad 2020

 

 




VĚČNÉ PRÁZDNINY

 

Když milujete život, je třeba si ho užívat každý den. Tak nějak by se dal popsat koncept, který charakterizuje projekt rodinného sídla, jež na předměstí Bordeaux vytvořila Ludivine Degas. yla to láska na první pohled,“ vzpomíná Candice, „a to i přesto, že jsme si dům byli prohlédnout a zrovna pršelo.“ V kamenné budově v malém městečku poblíž Bordeaux bylo vše podle našich představ: počet ložnic, velký obývací prostor, zadní zahrada, do které není vidět, a navíc ještě bazén. „Pro nás, obyvatele Paříže, se splnil sen,“ vypráví tato novopečená paní domu s nadšením. Entuziasmus vzbuzovala i skutečnost, že se tento dům, postavený v 19. století, nacházel ve výborném stavu. Krátce předtím ho navvíc zrekonstruovala jeho předchozí majitelka, Ludivine Degas, návrhářka interiérů a zakladatelka studia La Maison Poétique v Bordeaux. 340 metrů čtverečních plochy původně sloužilo jako nemocnice, a přesto měla budova téměř dokonalý půdorys: „Nemuseli jsme měnit rozložení místností, což je ideální pro velkou rodinu a hosty,“ vysvětluje nová majitelka.

 

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. listopad 2020

 

 



DŮM H.O.M.i.E. 2020

 

Vítejte v inspirativní domácnosti! Redakce magazínu H.O.M.i.E. zařídila interiér domu H.O.M.i.E 2020, který navrhlo studio GRAFT, přesně ve svém stylu. Od podlahy až po stěny, od systémů světel až po svítidla, od kuchyně až po koupelnu, od koberců až po ochranu proti slunci – každá místnost v domě H.O.M.i.E. 2020 byla pečlivě zařízena. Hlavními principy přitom byly: styl, pohodlí, modernost, emocionalita a udržitelnost.

Na domě H.O.M.i.E. 2020 spolupracovalo přes 100 lidí a více než 30 výrobců. Zvláště je třeba zmínit řešení, která byla v naprostém souhlasu s projektem a která byla navržena výhradně pro dům H.O.M.i.E. 2020. Například Master Suite koupelna od firmy Duravit, kuchyň od Boffi nebo šatny od firmy Porro – to jsou jen některé příklady individuálních řešení na míru. Je to perfektní příklad architektury a technologických možností naší doby: je zasazen téměř neviditelně do krajiny, provedení stavby odpovídá pravidlům udržitelnosti a době klimatických změn, takže energeticky je dům naprosto nezávislý. Obytná plocha domu je 750 m² a je rozložena do dvou podlaží. V horním patře jsou dva pokoje pro hosty, dva dětské pokoje a Master-Suite, tedy jakési apartmá rodičů. Obývací pokoj a kuchyň se nacházejí v přízemí, bazén a wellness místnosti jsou skryty za boční stěnou. Od strany 67 je podrobně popsán každý stavební krok, který by vybudování takového ideálu předcházel.

 

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. září–říjen 2020

 

 



PEVNOST NA PŘEDMĚSTÍ

 

Architekt Gert Wingårdh postavil na pobřeží u Göteborgu rodinnou vilu, která sice vypadá jako pevnost, ale zároveň poskytuje transparentní prostor pro rodinný život.Feiske – oblast, která leží západně od göteborské čtvrti Västra Frölunda, má velmi svérázný charakter. Moře je zde cítit ve vzduchu, a jakmile se rozestoupí koruny vzrostlých borovic, spatříte nejen krásně modrou hladinu, ale také tolik typické masivní kusy žuly, uhlazené Severním mořem. Některé z nich jsou velké jako polovina fotbalového hřiště a připomínají filozofické ostrovní karikatury argentinského ilustrátora Guillerma Mordilla, který vypráví o absurditách lidské existence. Tyto žulové skály s jantarovým odstínem se střídají s narůžovělým kamením a malými písčitými zátokami. Každý druhý koutek je chráněným místem uprostřed malebné krajiny. Tento stavební pozemek se západní orientací nebyl vůbec vybrán špatně. Je to místo, kde se nacházelo starobylé osídlení, o čemž svědčí kamenné kresby z doby bronzové, honosné vikingské hrobky a historické hrady. Centrum této historické oblasti se stále pyšně označuje za Bästkusten, tedy nejlepší pobřeží. Možná právě proto byl tento kus země po dlouhou dobu jablkem sváru mezi Norskem, Dánskem

a Švédskem.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. červen 2020



DISPOZICE 2.0

 

Hierarchie v obytném prostoru je v současné době pořádně přeházená. Díky přibývajícím otevřeným půdorysům se doposud oddělené pokoje vzájemně prolínají. Tím se také mění každodenní zvyklosti – a úroveň komfortu se zvyšuje. H.O.M.i.E. si vzal metr a odhaluje, jak se posouvají parametry bydlení. Po dlouhé době se dostává do obytného prostoru pohyb. Uběhlo téměř sto let od okamžiku, kdy Mies van der Rohe a jeho kolegové z Bauhausu, chtěli revolučně proměnit bydlení na otevřené půdorysy. Architektura od té doby výrazně změnila svoji tvář. Moderna se ovšem nemohla dlouho prosadit se svojí otevřeností. Bytový prostor byl i nadále rozdělován na jednotlivé pokoje, kterým byla přidělena jasně definovaná funkce. A přesně v tomto bodě se nyní konečně něco děje.

 

 

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 3/2019

 

 

 



VYBROUŠENÝ KÁMEN

 

Svým tvarem připomíná opracovaný drahokam. Uvnitř zaujme svou jednoduchostí, ale maximální funkčností. Klidně si zaslouží i přívlastek chrám světla, protože právě tento element „hraje“ v interiéru zásadní roli. Průvodce po domě nám dělal architekt Peter Gonda, majitel a zároveň spoluautor návrhu.Tvarosloví domu připomíná dobře vygradovaný příběh. Od příjezdové cesty je jeho forma spíše zdrženlivá. S úctou reflektuje a respektuje kontext místní venkovské zástavby. Bílé akrylátové omítce přitom kontrují antracitová hliníková okna orámovaná fasádními obklady v identickém barevném provedení. Průčelí je už odvážnější a více přiznává svou asymetrickou hravost. Střídání rozměrů oken a sklon střechy naznačují dramatické vyvrcholení, které na diváka čeká při pohledu ze zadní terasy. Šikmý diagonální tvar střechy je nejvíce patrný právě z této strany. Chvályhodné je, že trojúhelníkové křivky zde nejsou prvoplánové, ale mají svou funkční podstatu - přesahy nad terasovým zasklením totiž v létě slouží k přistínění a v zimním období k propouštění světla do obývacího pokoje.

 

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 4/2018



PŘIROZENÁ HARMONIE

 

Jedna z posledních realizací ateliéru OK PLAN sází na promyšlenou kombinaci klasických materiálů, vyváženou proporci a spojení s okolní přírodou. Stranou přitom rozhodně nezůstal ani komfort majitelů. Pokud se trochu zajímate o moderní architekturu, patrně jste se již s nějakou realizací ateliéru OK PLAN setkali, a to nejen na stránkách magazínnu H.O.M.i.E.. realizace, které vznikají pod vedením architekta Luďka Rýznera totiž značnou měrou přesahují průměr. Nikoli svou extravagantností, nýbrž čistou architektonickou kvalitou, jenž se nesnaží zaujmout na první pohled, ale především dobře sloužit svému účelu. V souladu s touto filozofii byla navržen i rodinný dům v Roudnici nad Labem, který klade důraz na logické uspořádání, vkusnou estetiku a perfektní řemeslné zpracování.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 3/2017

 



CHRÁM SVOBODY

 

Architektka Maria Planegger postupovala v případě tohoto moderního komplexu pro pětičlenou rodinu poměrně radikálně, což pochopíte v případě, kdy máte možnost spatřit tento dům u Wortherského jezera uvnitř. Na první pohled zaujmou jeho do špičky vybíhající plochy a prismatický tvar, který umocňuje nepravidelný korpus. Zejména dynamicky tvarovaná střecha je pro tuto stavbu typická, podobně jako její obklad. Majitelé rádi upozorňují na to, že jde o zvláštní zakázku, kterou vyfrézovala jedna slovinská firma, která většinou zpracovává zakázky pro automobilový průmysl. „Existuje architektura a existuje interiérová architektura, obojí je však otázkou jednoho celku," říká Maria Planegger z ateliéru Project A01, který tuto působivou realizaci zpracoval.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 2/2017

 



BEZ KOMPROMISU

 

Sběratel umění a znalec designusi pro jeden ze svých domovů vybral nanejvýš malebné místo - oslovil ho byt v historickém centru Piešťan. „Měli jsme štěstí na klienta snů,“ začínají vyprávění Braňo Loskot, Jaroslav Takáč a Peter Kukučka z ateliéru at26, kteří pro něj vytvořili harmonickou fúzi historického stylu a moderního designu. Nejde o bydlení podle tradičně zažitých schémat. Žádný mustr „rodinně založeného“ bytu zde nehledejte. Je to sice pánský byt, ale ani do této šablony v lokálním kontextu příliš nepasuje. Jde o reprezentanta novodobého fenoménu. Na bližší definici si pomůžeme malým entre do profilu majitele. Konec konců, vždyť obydlí a jeho pána obvykle spojuje jistá reflexe. Majitel je úspěšný muž s nadhledem (i rozhledem), vytříbeným vkusem, aktivního společenského typu, s citem pro detail, kterému slovo kompromis nic neříká. Podobné charakterové rysy nese i tento interiér s reprezentativním a osobitým kouzlem. V tomto apartmánu sloužícímu k příležitostným pobytům a rušnému společenskému životu se pod vedením zkušených architektů setkala sofistikovaná neformálnost a rozmazlující komfort.

 

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 11/2016



NESTÁRNOUCÍ STYL

 

Představujeme inspirující vily, které přenášejí mistrovské dílo architekta Ludwiga Miese van der Rohe do současnosti. Jedná se totiž o nejzásadnější rodinný dům v historii moderní architektury. Jako nestárnoucí manifest se stala vzorem nového způsobu výstavby, který překonal tradiční oddělování interiéru a exteriéru. Toto nejzásadnější architektonické dílo jenž lze na území česka nalézt dodnes inspiruje architekty všech generací po celém světě.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 9-10/2016

 

 

 



CITY GUIDE 2016

 

I letos jsme pro vás připravili originální cestovatelský speciál představující módní
a fascinující realizace z celého světa. Konkrétně je to vždy 10 pečlivě vybraných tipů z 20-ti měst, které potěší všechny vášnivé cestovatele a milovníky designu. V této souvislosti vám poskytujeme záruku naprosté aktuálnosti: 90 % lokací, které vám v tomto čísle doporučujeme, se světu otevřelo během posledních 12-ti měsíců. Jako naši čtenáři si navíc můžete být jisti tím, že redaktoři magazínu H.O.M.i.E., stejně jako ambasadoři celého světa se kterými spolupracujeme, své tipy vybírali velmi zodpovědně, takže zážitek je zaručen. Naše doporučení stojí na výjimečné architektuře nebo inovativním interiérovém designu – najdete zde nové hotely, smyslné restaurace, rušné bary, hypermoderní kanceláře, konceptuální obchody, luxusní spa, stylové kluby, obdivuhodné ekoprojekty i nepřehlédnutelné dominanty. Celkem je to 200 čerstvých tipů

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 07-08/2016



LOFT NA HŘEBENKÁCH


Aktuální realizace interiéru od studia Formafatal balancuje mezi industriální strohostí a přívětivětivou estetikou osvobozující lidského ducha. První loftové byty začaly historicky vznikat v New Yorku, v době kdy umělci všeho druhu začali osidlovat nevyužité průmyslové objekty a zejména skladiště ve čtvrti Meatpacking. Architektura těchto původních staveb totiž perfektně odpovídala parametrům uměleckého ateliéru – skrze tabulová okna dovnitř pronikalo dostatek světla, což ocenil malíř, betonovou podlahu zas sochař, který tam svařoval prapodivné skulptury a vysoké stropy fotograf, když potřeboval vyfotit portrét na výšku. Tou největší tvůrčí devizou však byl otevřený a vzdušný a prostor, s minimem příček, jehož atmosféra podněcovala duševní svobodu. Bydlení v takovém ateliéru se pak později stalo životním stylem nejen pro samotné umělce, ale třeba i pro bohaté obchodníky z Wallstreet. Byt, jehož interiér zpracovala architektka Dagmar Štěpánová, vůdčí postava mladého studia Formafatal, vysoké stropy neměl a ani se nejedná o původní skladiště, nýbrž o byt v novostavbě, jehož dispozice byla spíše uzavřená než otevřená. Nebyla ani příliš vstřícná k potřebám majitele.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 06/2016



JEDNODUCHÁ ELEGANCE

Jedna z aktuálních realizací ateliéru oooox sází na příjemné materiály, svěží atmosféru a vzdušný prostor. Podobně jako barvy, i charakter prostředí ovlivňuje lidské podvědomí. Dispozice proto musí mít nejen promyšlenou logiku, ale i odpovídající proporci evokující potřebný pocit svobody. Nedávno dokončený interiér rodinného domu, který vytvořila architektka Radka Valová ve spolupráci s Petrou Sotonovou, Pavlou Doležalovou a Pavlem Kostkou tuto problematiku vyřešil ku prospěchu obyvatel. Dům měl sám o sobě dostatečně velkou užitnou plochu. Problém se však skrýval v řešení původní dispozice spodního patra, jenž bylo rozvrženo do většího počtu menších místností. Hlavním úkolem architektů z ateliéru oooox tak byla zcela nová definice vnitřního prostoru. Nový koncept si vzal za cíl vnést do interiéru velkorysé dojmy, což tvůrci projektu vyřešili odstraněním několika příček, čímž vznikla velmi prostorná obytná část. Zvětšila se ovšem například i vstupní hala, které dominuje trojramenné schodiště osvětlené rozměrným střešním světlíkem kruhového tvaru.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 04-05/2016



VILA ENGINE

 

Nedávno dokončený dům, který vznikl na pražské Hanspaulce dle návrhu architektů  z ateliéru Schindler Seko má charakter minimalistické galerie a atmosféru plnou rodinné vášně. Při pohledu na realizace ateliéru Schindler Seko je patrné, že těžiště jejich „standardní práce“ spočívá ve větších, zpravidla developerských projektech. Mimo jiné tak v Praze vytvořili podobu rezidenčního projektu Sacre Coeur na Smíchově nebo administrativní budovu PPF Gate v Dejvicích, či River Garden v Karlíně. Architekt Jan Schindler k tomu ale v souvislosti s právě dokončenou vilou Engine říká: „Když navr- hujete dům pro developera, nemáte tušení, kdo ten prostor bude využívat. V tu chvíli v podstatě vytváříme flexibilní systém, ale ne domov – to je zásadní rozdíl. Rodinný dům vyžaduje zcela jiný přístup – klienta musíte nejprve lidsky poznat, abyste pochopili jeho skutečná přání a potřeby a byli schopni správně interpretovat jeho představy.“ U tohoto projektu však investora nebylo třeba podrobovat hluboké psychoanalýze. „Majitel má v podstatě dvě hlavní životní náplně – rodinu a auta. A obojí se snaží skloubit, což byla naše hlavní výzva,“ říká Jan Schindler.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 12/2015 - 1/2016



UZLISMUS

 

Kdyby nebyly námořní uzly, tak by námořníci nikdy neukotvili loď, botám by vládl suchý zip a svět by neznal krajky, preclíky, a co je nejhorší, ani vánočky. H.O.M.i.E. vás v aktuálním čísle mimo jiné seznámí s historií uzlů a představí nábytek, který tuto techniku rafinovaně využívá.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 11/2015

 

 

 

 

 

 



TECHNO V PRÉRII

Největším výzvou staveb v nedotčené přírodě je – dotknout se jí, ale citlivě. Toto dilema připravilo ekologicky smýšlejícím majitelům „Topo House“ řadu starostí, protože se při plánování svého nového domu snažili co možná nejvíce respektovat jeho okolí.  Bio lékař a jeho žena sochařka předtím dvacet let bydleli v přestavěném kostele v centru města Madison v americkém státě Wisconsin. Nyní se rozhodli opustit město a odstěhovat se do přírody.  S představou  klidného a úsporného domu, zasazeného harmonicky do přírodního prostředí, se obrátili na architektonické studio Johnsen Schmaling v Milwaukee.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 09-10/2015



CITY GUIDE 2015

Stejně jako každý rok, i letos jsme pro vás připravili cestovatelský speciál, který vám zpříjemní vaši letní dovolenou. Tentokrát jsme však naši pozornost zaměřili pouze na starý kontinent, což má hned několik praktických důvodů. Jednak je to nevýhodný kurz, kvůli kterému se dovolená mimo Evropu výrazně prodraží a především také fakt, že díky kvalitní a působivé architektuře a interiérovému designu není třeba cestovat daleko – Evropa má totiž co nabídnout, nejen v tomto ohledu. Vybrali jsme tak celkem 200 nových tipů z 20 evropských měst, a to v několika různých kategoriích. Naprostá většina z našich tipů přitom byla otevřena nebo zrekonstruována během posledních 12 měsíců, takže aktuálnost je zcela zaručena. Jednou z mála výjimek jsou „klasiky“ města, tedy mimořádné a nadčasové projekty, které vám doporučují naši korespondenti i redaktoři, jenž v těchto městech žijí.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 05/2015



 

SALONE DEL MOBILE 2015

H.O.M.i.E. přední magazín o moderním bydlení a životním stylu vám přináší novinky z nejdůležitějšího mezinárodního veletrhu nábytku Salone del Mobile v Miláně. Pouze čtyři týdny po této události roku nabízíme přehled aktuálních trendů v podobě 250 nejzajímavějších produktů, které jsme pro vás velmi pečlivě vybrali. Ve speciální příloze tak najdete zcela novou inspiraci!

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 06/2015

 

 



HORIZONT

Panoramatický koncept a minimalistická proporce: právě dokončená realizace rodinného sídla od architekta Radko Květa se upíná ke vzdáleným obzorům. Pohled na ničím nerušený horizont je pokaždé povznášející – o to víc, když je to horizont, který je pro někoho nový.  A čím vzdálenější, tím přitažlivější. Dům, který navrhl architekt Radko Květ, tento zážitek přináší v širokoúhlém formátu a v tom nejdokonalším rozlišení. Koncept jeho zatím poslední realizace rodinného domu vychází z celé řady hledisek. V prvé řadě musel svůj návrh podřídit potřebám investora a zároveň s tím i parametrům a benefitům daného pozemku. Orientace domu se tak dokonale přizpůsobila svažitému terénu, a hlavně fantastickému výhledu přes Benešovský příkop, za kterým se táhne jeden z mnoha hřbetů zdejší kopcovité krajiny. Třicet metrů dlouhá prosklená stěna pak této podívané poskytuje doslova panoramatický rámec.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 02–03/2015

 



SEAT DESIGN TOUR: BERLIN

7 měst, 7 tisíc kilometrů a bezpočet zážitků: vyrážíme za moderní architekturou a designem. V lednu jsme si udělali výlet do Berlína – cestu nám zpříjemnil nový SEAT Toledo.
Do Berlína se dostenete zhruba za necelé čtyři hodinky – s novým Toledem to ale uteklo jako voda, zvlášť úsek po rychlých německých dálnicích. Přesto jsem měl po příjezdu pocit, že mrazivý vítr, který nás v Berlíně zastihl, byl mnohem rychlejší. Jako správný designový fanatik jsem se přirozeně nenechal odradit a postupoval jsem dál za svým cílem, a sice prozkoumat ty nejnovější a stejně tak ikonické skvosty architektury, kterými se dnes může německá metropole pochlubit. Rozhodně přitom bylo co objevovat.
Ze svého plánu jsem nemohl vynechat Neue Nationalgalerie, kterou navrhl legendární architekt Ludwig Mies van der Rohe, zásadní osobnost německé výtvarné školy Bauhaus a jen tak mimochodem autor brněnské Vily Tugendhat. Měl jsem štěstí, protože na bloudění v cizím městě jsem expert...

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 02–03/2015

 

 



NOVINKY Z VELETRHU
IMM COLOGNE 2015

Noc plná designu. Magazín H.O.M.i.E. zase jednou nespal: v Kolíně nad Rýnem na veletrhu nábytku imm cologne si místo toho udělal procházku výstavními pavilóny. Jako každý rok jsme tak pro vás vyfotili ty nejdůležitější novinky. Představujeme trendy z veletrhu nábytku z Kolína nad Rýnem 2015.

 

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 02-03/2015

 

 



ZÁDA BEZ BOLESTI

V dobách sedavého zaměstnání a omezeného pohybu se bolest zad stala doslova masovou záležitostí. Nejen v kanceláři, ale i doma číhá na páteř celá řada nebezpečenství. H.O.M.i.E. proto radí, jak se vyhnout častým návštěvám fyzioterapeuta.
Když na svá záda nebudete myslet, tak se se svým křížem dostanete do křížku. To už dnes vědí nejen křehké stařenky, ale i mladí lidé v pubertálním věku. Podle posledních výzkumů dnes bolestmi zad trpí až zarážející množství mladých lidí. Celkově s bolestí v kříži pravidelně bojují dvě třetiny populace – tendence je přitom vzrůstající. Počet lidí, kteří mají už chronické problémy, se tak v posledních deseti letech zdvojnásobil.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 12/2014 – 1/2015

 

 



FUNKCIONALISTKA

Zpěvačka Tonya Graves nemá s extravagancí problém – zvlášť na pódiu nebo v případě svých bot. Doma ovšem dává přednost funkční jednoduchosti – jediné, po čem touží, je houpací křeslo, ve kterém by mohla v klidu relaxovat. Na odpočinek si však bude muset ještě chvíli počkat. Už v lednu totiž začíná natáčet svou druhou sólovou desku a s kapelou Monkey Business, legendou českého funku, chystá velké turné.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 12/2014 – 1/2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



PŘÍBĚH V POZADÍ

H.O.M.i.E. představuje poslední módu a nábytek, který vás určitě neurazí, pokud se k vám otočí zády.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 12/2014 –1/2015

 

 


 

 

 



 

PŘÁTELSKÉ SOFA
Pohodlí na sebe díky práci designérů bere nejrůznější podoby. Někdy připomíná krásnou zátoku, a jindy se drží hodně při zemi, tak jako tomu bylo v sedmdesátých letech. O něco později se pohovky, které se staly interiérovou ikonou, táhly jako had nebo na sebe braly podobu abstraktní sochy. Voněly po kůži a jindy byly na omak hebké jako  pěna. V jednu dobu byly hodně objemné, pak zase zeštíhlely. H.O.M.i.E. představuje nejkrásnější pohovky posledního půlstoletí.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 11/2014



NAD VĚCÍ
Příběh tohoto výjimečného podkrovního penthousu je příběhem vášně pro krásu
a moderní umění. Jeho majitel Roberto Santambrogio sice žije střídavě ve Švýcarsku, Maroku a v Praze, ale narodil se v Miláně, kde má interiérový design zvláštní společenský význam. „Hodně jsem v životě cestoval a žil na různých místech světa – od Brazílie, přes New York, po Londýn a Paříž, a každá taková zkušenost ve mně něco zanechala. Můj styl je tedy velmi eklektický, ovlivněný mixem různých kultur a životních období. Dnes se však zajímám především o hodnotné umělecké kousky, moderní design a také o některé postindustriální věci,“ přiznává Roberto Santambrogio. Už od počátku tedy bylo jasné, že právě zde vznikne něco výjimečného.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 11/2014



ŠKOLA STROMŮ
Celé aktuální číslo se točí kolem dřeva, jako tradičního materiálu. Připravený obsah vás tedy provede školou stromů, abyste ve světě produktového designu byli schopni rozpoznat daný strom a jeho přednosti. Za tímto účelem jsme připravili zábavný a informativní přehled, kde má každý důležitý strom pocházející z evropského prostředí svoji vlastní kapitolu. Snažili jsme se přitom popsat základní vlastnosti daného druhu a společně s tím prezentujeme ty nejlepší designové kousky od předních designérů a výrobců.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 09-10/2014



ROZHOVOR: ANTONÍN KRATOCHVÍL
Exkluzivně vám přinášíme rozhovor, který nám poskytl jeden z nejvýznamějších světových fotografů Antonín Kratochvíl, držitel tří cen World Press Photo. Skrze objektiv sleduje už 45 let válečné hrůzy, sociální tragedie, ale i přirozenou krásu lidí, okamžiku a míst z nejrůznějších koutů světa. Pro svou práci neztrácí vášeň, což platí i pro ženy. V Malostranské besedě se nyní chystá jeho autorská výstava s tématem Dogma.

 

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 09-10/2014

 

 

 

 

 



CITYGUIDE 2014

Redaktoři H.O.M.i.E. se opět vypravili na cestu kolem světa. Jejich cílem přitom byly nové módní a fascinující realizace z různých koutů planety, které vám nyní mohou posloužit jako inspirativní příklady současného designu v rámci veřejného prostoru.
Prostřednictvím našeho průvodce nabízíme 10 tipů z 20 světových měst, které potěší všechny vášnivé cestovatele a milovníky designu. V té souvislosti vám poskytujeme záruku naprosté aktuálnosti: 90 % lokací, které vám v tomto čísle doporučujeme, se světu otevřelo během posledních 12 měsíců.
Jako loajální čtenáři H.O.M.i.E. si navíc můžete být jisti tím, že redaktoři magazínu H.O.M.i.E., stejně jako ambasadoři celého světa, se kterými spolupracujeme, své tipy vybírali velmi pečlivě, takže zážitek je zaručen.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 07-08/2014



H.O.M.E. MILANO LOOKBOOK 2014
- NOVINKY Z MILÁNSKÉHO VELETRHU

 – přední magazín o moderním bydlení a životním stylu vám přináší novinky z nejdůležitějšího mezinárodního veletrhu nábytku Salone del Mobile v Miláně. Pouhé čtyři týdny po této designové události roku a dlouho před všemi ostatními, nabízíme přehled aktuálních trendů pro tuto sezonu.

Více v magazínu H.O.M.i.E. 06/2014

 

 


H.O.M.E. MOVIE imm cologne 2014

Na YouTube si nyní můžete prohlédnout video s přehledem těch nejzajímavějších novinek z mezinárodního veletrhu nábytku imm cologne 2014, který jsme pro vás exkluzivně připravili:

Přehrát...

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 02-03/14

 

 

 

 

 


NEROZBITNÉ MATERIÁLY

 

Bouřliváci, kteří kolem sebe rádi házejí nábytkem, i milovníci trvanlivého designu se mohou radovat: H.O.M.i.E. představuje karbon, ocel, litinu i polypropilen jako materiály, které snadno odolají hrubému zacházení i zubu času.


Více v magazínu H.O.M.i.E. 02-03/2014

 

 

 

 

 

 


MOLTO MINOTTI

 

Roberto Minotti společně se svým bratrem proměnil tradiční rodinnou firmu v jednu z nejvyhlášenějších značek v oboru. V exkluzivním rozhovoru představuje nový showroom a zdůrazňuje význam spolupráce s návrhářem Rodolfem Dordonim, jenž dokázal spojit klasické řemeslo s kvalitou a nadčasovým designem – typicky ve stylu Minotti. Když se z Milána vypravíte na sever do regionu Meda, podobně jako my
koncem loňského roku se skupinou předních českých architektů zde najdete nejvyšší koncentraci nábytkářských firem na světě. Své fabriky a centrály zde mají i mnohé z ikonických značek. Jednou z nich je i firma Minotti, která zde nedávno vytvořila svůj zbrusu nový showroom, kde si lze jednotlivé kolekce vyzkoušet a prohlédnout v inspirujících instalacích. Sami jsme se přesvědčili, že úspěch téhle firmy nespočívá jen v kultivovaném designu a kvalitě zpracování. Příběh značky Minotti je totiž příběhem skutečných lidí, kteří mají pro svou práci vášeň, čehož důkazem je i sám Roberto Minotti.

 

Co na zákazníky čeká v novém showroomu? Proč by se lidé měli přijet do Medy podívat?
Showroom, který jsme otevřeli v továrně Minotti, nám umožňuje představit téměř kompletní kolekci a ukázat její přednosti. Šlo nám také o zprostředkování know-how naší společnosti. Ta se v posledních patnácti letech velmi intenzivně rozvíjela a podařilo se nám vytvořit velmi pestré spektrum produktů. Náš showroom je tak perfektním prostorem pro přijímání hostů z celého světa a prezentaci naší firmy. Návštěvníky showroomu můžeme seznámit s produkty nebo s technickým vývojem. A potom pokračujeme dál a odhalujeme jim
i samotný výrobní proces.

 

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 02-03/2014

 

 

 

 


POSTELE BEZ HRANIC

 

Italové spí pod jednou dekou, Britové nahoře a Japonci zas raději dole: H.O.M.i.E. představuje mezinárodní spací zvyklosti i nové trendy a postele.

Jak se spí ve střední evropě? Reprezentativní výzkum ukázal, že Rakušané jsou se svým spánkem spokojeni. 90 procent dotázaných Rakušanů je podle uvedeného výzkumu spokojeno se svým spánkem – 87 % z nich spí stále ve stejné posteli, 31 % spí samostatně na své matraci a 46 % vždy se svým partnerem. Pouze 18 % uvedlo, že trpí nějakými poruchami spánku.
O něco horší je bilance v Německu a v Česku, kde si právě mladí lidé přenášejí každodenní stres s sebou do postele. Ve studii prováděné společností pro výzkum spotřebního chování (GfK) uvedlo celých 57 % všech dotázaných z řad mládeže a mladých dospělých ve věku 14–29 let, že kvůli stresu v práci nebo ve škole trpí poruchami spánku. Možná by to jen chtělo posunout budík – se sedmi hodinami a osmi minutami patříme společně s Němci ke spáčům s nejkratším spánkem v Evropě – do postele ve 22.47 a vztyk už v 6.23 minut...

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 12/13 – 1/14

 

 


EFEKT PŘEKVAPENÍ

 

Rodina z předměstí Londýna se rozhodla vyměnit tradiční venkovský dům za kus současné architektury. Architekt John Dyer Grimes tak vytvořil White Lodge, dům s prestižním oceněním za architekturu, nízkým účtem za energii a vysokým životním
standardem.

Na rozdíl od centra se na předměstí Londýna moderní architektura hledá těžko. V malých obcích jsou vedle sebe seřazeny domky se sedlovou střechou a velkými zahradami. Na nějaké experimenty zde zkrátka není místo, protože o tom, co se smí stavět, zde rozhodují přísné předpisy. Nicky a Tony Maudeovi se tím ovšem nenechali zastrašit. Když se obrátili na architekta Johna Dyera Grimese, měli jasnou vizi o moderním domě s otevřenou strukturou místností. Jeho úkolem bylo navrhnout dům snů pro manželský pár se dvěma syny ve věku 17 a 19 let. „Byla to jedna z mála příležitostí pro architekta vytvořit pro vizionářské zákazníky kousek současné architektury,“ říká John Dyer Grimes.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 11/13

 

 


SMARTHOME 2.0

 

Chytrému bydlení patří podle výrobců budoucnost. H.O.M.i.E. proto zmapoval současné technologie, aby potvrdil, že tato budoucnost je blíž, než by se mohlo zdát.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 11/13

 
 

 

 

 

 

 


SUITE HOME

Designéři, kteří navrhují luxusní hotely, vytvářejí atmosféru plnou prožitků. Ti nejpovolanější z nich H.O.M.i.E. prozradili, jak se dají jejich estetické a funkční koncepce použít i v privátní sféře – u vás doma.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 09-10/13

 

 

 

 

 

 


CITY GUIDE 2013

Cesta za designem. Už posedmé vás H.O.M.i.E. zve na jedinečnou výpravu napříč světem designu. I tentokrát jsme pro vás připravili celkem 200 exkluzivních tipů z 20 kosmopolitních měst. Jedná se o výběr z nově otevřených butik hotelů, vyhlášených restaurací, designových barů, konceptuálních obchodů, impozantních galerií a ekologické architektury – zkrátka z míst, která stojí za to vidět a navštívit. Jednotlivé lokality, podniky a obchody vám přitom doporučují naši korespondenti z několika různých zemí. Všech dvacet destinací pro vás H.O.M.i.E přehledně rozdělil do deseti samostatných kategorií (spa, hotel, bar, klub, firemní architektura, ekoprojekt, restaurace, obchod, flagshipstore a Go & See), tak abyste měli jasno v tom, jak v daném městě nejlépe strávit čas.

 

Více v magazínu H.O.M.i.E. 07-08/13

 

 


H.O.M.E. MILANO LOOKBOOK 2013
- NOVINKY Z MILÁNSKÉHO VELETRHU

 – přední magazín o moderním bydlení a životním stylu vám přináší novinky z nejdůležitějšího mezinárodního veletrhu nábytku Salone del Mobile v Miláně. Poprvé, pouze tři týdny po této designové události roku a dlouho před všemi ostatními, nabízíme přehled aktuálních trendů pro tuto sezonu.

*  Lookbook si nyní můžete stáhnout i v digitální podobě: Stáhnout LOOKBOOK 2013

Více v magazínu H.O.M.i.E. 06-07/13

 

 

 

 

 

 


H.O.M.E. MOVIE MILANO 2013

Na YouTube si nyní můžete prohlédnout i video H.O.M.E. Movie s přehledem Novinek z Milána 2013, který jsme pro vás exkluzivně připravili:

Přehrát...

 

 

 





HAUTE CUISINE A LA MAISON
Jako profesionálové.  Nové kuchyňské programy a high–tech vybavení dokážou proměnit domácí kuchyni na místo s michelinským potenciálem. Kuchyň na člověka působila už odpradávna jako magnet. Protože se tady vaří, jedním okem se tu kontrolují domácí úkoly a nad ránem se tu schází tvrdé jádro večírku. Přitažlivost kuchyně v posledních letech umocnil ještě jeden důvod. Po celém světě se ženy a muži u domácího sporáku stali ambiciózními hobby kuchařkami a kuchaři. TV–show jako například Hell's Kitchen s Gordonem Ramsayem nebo MasterChef ukazují, jak jsou amatéři kreativní. Před jejich vysokým standardem  s úctou smekají své kuchařské čepice i hodnotící slavní kuchaři. Je pochopitelné, že s rozvíjející se vášní pro vaření se začíná měnit i pracovní prostor kuchyně. Kdo doma rád tráví čas u sporáku, musí si tam také udělat pohodlí a pohodu. Přesto je třeba ctít pravidla profesionální kuchyně, kde je vše funkční, praktické a pokud možno po ruce, což vyžaduje dobré plánování. Promyšlené uspořádání s krátkými vzdálenostmi mezi pracovními plochami ušetří spoustu času.

Více v magazínu H.O.M.i.E. 06-07/13

Číst on-line...

 
 

 


VÍTĚZNÉ TAŽENÍ
Designérka Lucie Koldová ovládla předávání cen Czech Grand Design za rok 2012. Jako vítězka se ale necítí. Po třech letech se znovu vydává na sólovou.

Co pro mladou návrhářku znamená, když získá titul Grand designér roku?
Ta cena je pro mě něco jako razítko, které mi hlavně dává příjemný pocit z toho, že design nedělám sama pro sebe,  ale i pro lidi, kteří to dokáží ocenit. Zisk toho titulu taky způsobil enormní zájem médií o mou osobu – ani jsem všem nestíhala odpovídat. Jedna novinářka se mě pak v rozhovoru zeptala, jestli už mi došlo, že jsem ta nejlepší. A já jsem musela odpovědět, že ne, protože záleží na tom, jaké cíle si člověk předurčí. Vůbec necítím, že bych byla na vrcholu. Koukám spíš daleko před sebe, a už vím, co obnáší tam dojít.
Kam až?
Mým snem vždycky bylo pracovat pro značky, jako je Moroso, Artemide nebo Flos. To už je světová extratřída, takže kdyby mi zakázku zadala jedna z těchto firem, asi bych byla na nejlepší cestě a je jedno že nemá cíl.
Jak jsi vůbec prožívala atmosféru toho večera a předání cen?
Byla jsem dost unavená, takže jsem si tu cenu v danou chvíli moc neužila. Samozřejmě k tomu přispělo i to, že se ve vzduchu stále vznášela otázka, proč tam se mnou není Dan Yeffet, se kterým jsem poslední tři roky pracovala. Možná až s odstupem měsíce, kdy se mi podařilo dotáhnout rozpracované projekty a trochu se uklidnit a zkoncentrovat, mi došlo, jak moc si té ceny vážím. Ten krásný pocit prožívám ex post.

 
Více v magazínu H.O.M.i.E. 06-05/13

Číst on-line...

 

 

 










H.O.M.i.E. ePaper