Sunday, 24. September 2023
 
   
 

 

Dneska už umí fotit kdejaký mobil. Proto je čím dál důležitější, aby měly fotoaparáty nejen vysoký počet pixelů, ale taky skvěle vypadaly. Představujeme vám ty, které se letos vyšvihly v těch nejhezčích módních barvách sezony.

Easyshare M763, Kodak, 3 500 Kč

PRAKTICKÝ 

 

Díky funkcím share a favorit u Easyshare M763 jsou vaše oblíbené fotky vždy připraveny k na-hlédnutí. Multimediální diashow nepředstavuje pro tuto kameru žádný problém. Na výběr je v šesti možných barvách.C LUX2, Leica, 14 000 Kč

KLASIKA

 

Jasná linie C LUX2, s rozměrem pouze 9x5cm. Tento fotoaparát má širokoúhlý objektiv a další technické rafinovanosti a vychytávky. Navíc optika Leica je zárukou kvality. K dostání je v černé nebo stříbrné variantě. 

 

 
COOLPIX S 550, Nikon, 6 500 Kč

RAZANTNÍ

 

COOLPIX S 550 je nejmenší kompaktní fotoaparát na světě, takže ho můžete mít stále při sobě. Navíc disponuje pětinásobným zoomem. Má velmi rychlou reakci a i díky tomu je vždy připravený k okamžitému použití.

 Optio S12, Pentax, 5 000 Kč


SENZITIVNÍ

 

Umožnuje focení i za jinak nepříznivých okolností, jako je třeba záběr proti světlu. Kompaktní aparát Optio S12 tak zachytí optimální ostrost obličejů i pleti. Díky celé řadě programů jste připraveni na každou situaci.1030SW, Olympus, 10 000 Kč

ROBUSTNÍ

 

Ideální pro akční fotografy. 1030SW se při pádu nepoškodí, ani nerozbije. Je odolný vůči mrazu a do desetimetrové hloubky i vodotěsný. Kovový plášť je dokonce odolný proti poškrábání a dodává se ve třech barvách.Finepix Z20FD, Fujifilm, 4 500 Kč


LEŽÉRNÍ

 

Těžké podmínky při focení zvládá kompaktní foťák Finepix Z20FD na jedničku. Umí automaticky zpracovat i přídavné funkce videa. K dostání v pěti zářivých barvách. Tvoří skvělý poměr výkonu a ceny.


JAK NA TO?

Individualita je dnes důležitější než kdykoliv předtím a ukazuje se především v barvě. Proto jsme pro vás sestavili rady od těch nejzkušenějších odborníků a expertek, aby nám poradili, co je při výběru vhodného digitálního foťáku ještě důležité.


Na co si dávat pozor při nákupu fotoaparátu:
Především by měl mít jednoduchou obsluhu. Dalším parametrem je velikost displeje, který má být tak velký, abyste se v něm mohli bez problémů orientovat. Důležitý je
i stabilizátor obrazu, díky kterému nebudete mít „roztřesené“ fotky. Dobré je, když foťák umí automaticky rozeznat motiv a má
schopnost několikanásobného zoomu. Kamera by měla disponovat HD adaptérem a rychlou reakcí.

Proč je design fotoaparátů čím dál víc důležitý:
Je to jen rozlišení pro spotřebitele. Kvalita současných kompaktních foťáků v cenové kategorii od 3 000 do 6 000 Kč je téměř identická, takže jediným rozdílem je právě to, jak vypadají.

Proč dnes ale září v tolika barvách:

Čím individuálnější fotoaparát, tím je větší dosah na cílové publikum. Barevnost se pak řídí i slavnostními příležitostmi jako jsou Den matek, Valentýn, svatba a podobně.

Jaké trendy nás v budoucnosti ještě čekají:

Vysoká HD (z anglického High Definition, vysoké rozlišení) kvalita fotek a videa, skrytě se už teď objevují multimediální funkce.
K nim například patří automatická analýza jazyka a dotyková obrazovka. A v neposlední řadě neustálé zlepšování automatických programů. Fotografování díky nim bude za chvíli úplnou hračkou.