Sunday, 24. September 2023
 
   
 

 


Jeden za všechny!


Kdysi platilo, že když jste chtěli mít kvalitní hudbu nebo obraz, museli jste si koupit hned několik přístrojů. Dneska je ale všechno jinak. Firmy se poučily, světu vládne trend úspory místa a díky tomu jsou k mání skvělí pomocníci, co zvládnou všechno.

Showline Media Center, Philips, od 47 000 Kč


KOMUNIKATIVNÍ

 

Vypadá sice jako neúměrně velký DVD-přehrávač, ale jedná se zde o opravdový multimediální počítač: Showline Media Center PC od firmy Philips bezproblémově komunikuje s internetem a s každým televizorem a nabízí volné kapacity k připojení domácího kina a přitom tiše pracuje.

 
Apple TV, Apple, od 7 300 Kč


 

PŘÍTEL TELEVIZE

 

S TV od Apple lze přehrát z počítače filmy, fotky, hudbu nebo Podcasts via iTunes, archivovat na pevném disku s kapacitou 40 Gigabyte a přehrát na širokoúhlou televizi. Samozřejmě na přání, bez zbytečných kabelů.XPC Mini X 200MA, Shuttle, 37 900 Kč


SUPERŠTÍHLÝ

 

POUZE 55mm vysoký, plocha velikosti A4 papíru: A přesto je XPC Mini X 200MA kompletním počítačem. Jeho pomocí je televize zralá pro web a díky jeho hybridnímu TV-Tuneru se z pc-monitorů stávají plnohodnotné televize.

 
Audio-Box CBX-100, Onkyo, 11 990 Kč


MUZIKÁLNÍ

 

Audio-Box CBX-100 od firmy Onkyo je zároveň CD-Player a MP3, kompaktní zesilovač a tuner. Přes audio vstup a opcionální dockingstation DS-42 lze připojit další periférní přístroje.

 
HT-XQ100, Samsung, 15 990 Kč

LUXUSNÍ

 

500 Wattů výstupní výkon, podpora různých sound-standardů a obrazových formátů. Tím a jeho elegantním černým designem se tento multimediální systém HT-XQ100 od firmy Samsung hodí do každého obýváku. Jistota budoucnosti: HDMI- připojení.

 Music-Center, LG Electronics, 16 500 Kč

VIRTUÁLNÍ

 

Surround-Sound a jen 2 reproduktory - to zní dobře u LG černého Music-Center. Přístroj přehrává formáty CD a DVD, úložná kapacita pevného disku 80-Gigabyte, zvuková a filmová archivace.Modulus-II, Infinity, 36 500 Kč

HI-TECH

 

Řada Modulus-II od Infinity patří k těm dobře vypadajícím a příjemným 5.1-Surround-systémům. Díky svému malému formátu se tyto zvukové zesilovače vejdou do každé poličky, ale lze je i namontovat na zeď nebo strop.

 BeoVision 9, Bang und Olufsen, 579 700 Kč

 

SOUČÁST INTERIÉRU

 

BeoVision 9 je zároveň nábytkem a víceúčelovou špičkovou technikou. BeoVision má širokoúhlou 50-ti palcovou plazmovou obrazovku, která se automaticky přizpůsobuje světelným  vlivům. Výborný zvuk zaručuje 10 surround- reproduktorů série BeoLab-5.

 HELPAngličan David Lewis jako hlavní designer u Bang & Olufsen mimo jiné zodpovídá za inovativní multimediální řešení BeoVision 9. Prozradí nám, proč právě v rezortu domácího entertainmentu je jen technika v pravém slova smyslu málo.

 

Proč jsou multimédia stále krásnější?
Lewis: Dnes nejde jen o to zabudovat co nejvíce komponentů, ale dnešní technika musí opticky do prostoru zapadnout. Musí se přizpůsobit, stát se součástí interiéru, ale v žádném případě se nesmí podřídit. Stejně jako bytové zařízení může vyjadřovat styl majitelů.

 

Proč je design tak důležitý?
Lewis: Technika je pro nás stále fascinujícím světem, ale sama o sobě působí chladným dojmem. A každý člověk hledá spíše teplo. Úkolem nás designerů je tedy, najít pro tuto potřebu tepla a naší inovativní techniku společného jmenovatele. S fenoménem multimedia musíme umět bydlet.

 

Co musí multimedia umět?
Lewis: Systém musí být rozšiřitelný a to ze dvou důvodů: Musí být schopen integrovat techniku zítřka a zároveň harmonizovat s neustále se měnícím interiérem.

Jakou roli hrají tvar a barvy?
Lewis: Tvary a barvy musí být jedinečnými a musí být na první pohled jasné, že jde o značku Bang & Olufsen. Naším cílem je, aby všechny komponenty spolu působily harmonicky, ale aby každý z nich byl i samostatným prvkem.